نول چین پله برقی

مجموعه بلبرینگ های سر قوس پله برقی که در زیر هندریل قرار گرفته و باعث حرکت روان هندریل در قسمت قوس بالا و پایین پله برقی میگردد نول چین پله برقی میگویند. نول چین پله برقی از نظر برند سازنده، جنس و سایز بسیار متنوع است. در ادامه بیشتر درباره نول چین پله برقی صحبت می‌کنیم.

ساختار و کیفیت هندریل پله برقی

همانطور که گفتیم کیفیت این قطعه در کارکرد درست و روان هندریل پله برقی تاثیر بسیار زیادی دارد. بنابراین شما باید از یک نول چین پله برقی مرغوب استفاده کنید. نول چین‌ها یا رولر سر خم پله برقی معمولا در انواع پلاستیکی و آهنی عرضه میگردند.
توجه: عدم تنظیم کشش هندریل و سفت بودن رگلاژ آن یکی از دلایل کوتاهی عمر نول چین پله برقی می‌باشد و در صورت خراب شدن نیول چین باعث آسیب جدی به لایه داخلی هندریل پله برقی می‌گردد، که حتما در سرویس های دوره ای با خارج کردن هندریل از محل ریل هندریل باید اقدام به نظافت گردد. با این عمل کیفیت کار سیستم محرک هندریل را ارتقاء داده و از آسیب به هندریل جلوگیری می‌نمایید. شرکت پارت تدبیر شکیبا پله برقی عرضه کننده انواع نول چین پله برقی برای تمامی برند های پله برقی موجود در بازار ایران می‌باشد.

نصب و سرویس اصولی نیول چین پله برقی

شما باید ابتدا بلبرینگ هندریل پله برقی را از برندی معتبر و با کیفیت تهیه کنید. در حال حاضر بیشترقطعات موجود در بازار جزو محصولات تولیدی داخلی بوده که کیفیت و قیمت آنها نسبت به نمونه قطعات وارداتی بسیار پایین تر میباشد. در مراحل بعدی باید سرویس و نگهداری این قطعه را به درستی انجام دهید. خیلی از افراد سرویس و نگهداری پله برقی را کاری بیهوده و بی فایده می‌‌دانند. شاید نظافت و یا سرویس درست و اصولی و به موقع از نظر این افراد اهمیتی نداشته باشد؛ اما همین کار به ظاهر ساده و بی اهمیت می‌تواند باعث افزایش طول عمر قطعات پله برقی از جمله نول چین و هندریل و سایر قطعات می‌شود.
همچنین سرویس منظم و دوره ای این قطعه، هزینه های سرویس و نگهداری را کاهش می‌دهد، زیرا عدم سرویس به موقع و اصولی پله برقی باعث خرابی جدی و حوادث پله برقی و در نتیجه بار مالی برای دارندگان پله برقی میشود. به همین منظور در ادامه به چند نکته مهم در خصوص سرویس بهتر پله برقی اشاره میکنیم:
1- تنظیم درست هندریل پله برقی و قطعات آن: در صورتی که کشش هندریل به درستی تنظیم نشود و یا رگلاژ آن سفت باشد، عمر مفید نیول چین پله برقی تا حد زیادی کاهش می‌یابد. برای تشخیص فشار مناسب هندریل میتوان در قوس پایین با فشار به هندریل این مورد را بررسی نمود، و همچنین در هنگام حرکت در صورت نگه داشتن هندریل پله برقی نباید هندریل متوقف شود.
2- جلوگیری از خرابی نول چین: در بازدید های دوره ای بلبرینگ ها را چک نموده و در صورت گیرپاچ بودن آنها را تعویض نمایید. گرد و غبار جمع شده در کنار بلبرینگ ها را با یک جاروبرقی تمیز نمایید.
در صورت خرابی قطعه مذکور، هندریل پله برقی نیز دچار آسیب و خرابی می‌شود.
3- نظافت اصولی هندریل: نظافت قطعات نیز یکی از مراحل سرویس و نگهداری دوره ای پله برقی است. بنابراین هندریل پله برقی نیز باید به درستی تمیز شود. به همین منظور باید هندریل را از محل ریل آن خارج کرده و به درستی تمیز کنید. در مرحله بعدی باید حتما نسبت به خارج کردن لایه های جدا شده هندریل در نیول چین پله برقی اقدام نمائید. با این عمل کیفیت کار سیستم محرک هندریل را ارتقاء داده و از آسیب به هندریل پله برقی جلوگیری نمایید.
4- برای حرکت منظم هندریل، فلکه فرکشنویل پله برقی و همچنین تنسیون چین پله برقی را بررسی و صحت عملکرد آنها را چک نموده هر گونه نقص در فرکشن ویل و یا رولر فشاری هندریل باعث نقص در عملکرد و حرکت هندریل میشود.
شرکت پارت تدبیر شکیبا عرضه کننده انواع نول چین پله برقی برای تمامی مدل های پله برقی در ایران و در سایز متنوع و با کیفیت میباشد.

معرفی برندهای مطرح نول چین

همه ما می‌دانیم که خرید محصول از برندهای معتبر چه تاثیری در کیفیت و عملکرد آن‌ها دارد. به ویژه قطعات پله برقی که با جان مردم سر و کار دارند. خرید قطعات پله برقی از برند معتبر، علاوه بر کیفیت بهتر موجب کاهش هزینه‌های سرویس و نگهداری پله برقی می‌شود. نول چین ها دارای دو جنس آهنی و پلاستیکی میباشند.انواع نول چین عبارتند از :
1- نول چین پله برقی کنی
2- نول چین پله برقی فوجی
3- نول چین پله برقی هیوندایی
4- نول چین پله برقی بهران
5- نول چین پله برقی فتحی الماس
6- نول چین پله برقی اسجک
7- نول چین پله برقی کلمان
8- نول چین پله برقی شیزی
9- نول چین پله برقی SRH اس آر اچ
10- نول چین پله برقی کویو
11- نول چین پله برقی شیندلر
12- نول چین پله برقی ماشیبا
13- نول چین پله برقی اوتیس
14- نول چین پله برقی تیسن کروپ
15- نول چین پله برقی SSL اس اس ال
16- نول چین پله برقی میتسو بیشی
17- نول چین پله برقی فوجی تک
18- نول چین پله برقی استید

بلبرینگ‌ها با وجود طراحی بسیار ساده خود در هر ماشین آلاتی که نیاز به چرخش داشته باشند نقشی کلیدی دارند. به طوری که این نوع ماشین‌های صنعتی بدون استفاده از بلبرینگ‌ها عملکرد خوبی نخواهند داشت. بلبرینگ پله‌های برقی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. در این مطلب سعی کردیم شما را با نیول چین پله برقی، ساختار و کیفیت، نصب و سرویس و برندهای معتبر این قطعه آشنا کنیم. این قطعه با نام های دیگری از جمله رولینگ سر خم، بلبرینگ پله برقی، روتاری پله برقی، نول چین پله برقی، نیول چین پله برقی، مجموعه رول پله برقی، زنجیر سر خم پله برقی، یا زنجیر پله برقی شناخته میشود.

5/5 - (1 امتیاز)
اگر درباره نول چین پله برقی سوال و یا نیاز به راهنمایی بیشتر دارید.
کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *