سرویس و نگهداری پله برقی

با توجه به توسعه و ارتقاء تجهیزات حمل و نقل عمودی در دوره حاضر، استفاده از آسانسور و پله برقی امری ضروری و جزء لاینفک زندگی شهری شده است و استفاده از این تجهیزات ( پله برقی) نیاز به شرکت های تامین کننده و خدمات رسان را ضروری تر نموده و بهره برداری ایمن و استاندارد، سرویس دوره ای منظم و استفاده از قطعات یدکی پله برقی جزء دغدغه اصلی مدیران و مالکان این گونه تجهیزها میباشد، حوادث انسانی و قطع عضو در زمان استفاده حساسیت ها را دوچندان می نماید، با افتخار اعلام میگردد ؛ شرکت پارت تدبیر شکیبا (سهامی خاص) عضو رسمی اتحادیه کشوری آسانسور و پله برقی، عضو رسمی انجمن تولیدکنندگان قطعات پله برقی و آسانسور و عضو اتاق بازرگانی افتخار همکاری جدی در بزرگترین پروژه های کشور در زمینه پله برقی را در کارنامه خود داشته و کلیه نیاز های کارفرمایان محترم را در خصوص سرویس و نگهداری پله برقی ، خرید، حمل- نصب، و تامین قطعات اصلی پله برقی را با کیفیت و قیمت های رقابتی برای مشتریان خود عرضه می‌کند.

سرویس و نگهداری پله برقی

یکی از فعالیت های اصلی شرکت پارت تدبیر شکیبا سرویس و نگهداری پله برقی در سطح کشورمی باشد.که این شرکت در خصوص سرویس و نگهداری پله برقی افتخار وتجریه همکاری با پروژه های بزرگ کشوری (دولتی و خصوصی) را در رزومه خود دارا میباشدکه از جمله آن میتوان به سرویس و نگهداری و تامین قطعات کلیه پله برقی های سطح شهر تهران در چندین سال مختلف، سرویس نگهداری پله برقی پایانه های کشور و شهرداری های شهرهای مختلف ایران، سرویس و نگهداری پله برقی مجتمع های تجاری مطرح در سطح شهر تهران و سایرشهرهای کشور عزیزمان ایران اشاره کرد.

با اتکا به تجربه بلندمدت واردات و همچنین آشنایی با تولیدکنندگان مطرح پله برقی، شناخت اجزا و قطعات پله برقی تخصص در زمینه تشخیص قطعات یدکی اصلی و تقلبی امکان واردات و تامین کلیه قطعات پله برقی برای تمامی برند های پله برقی در سطح کشور را داریم. این همکاری با شرکت های تولیدکننده و همچنین پروژه های بزرگ در سالیان گذشته نشان از توانمندی و تبهر تامین قطعات خاص کمیاب را نشان میدهد. چنانچه برای پله برقی و یا آسانسور پکیج خود به دنبال تامین کننده قطعات اصلی هستید بهترین انتخاب همکاری و استعلام از شرکت پارت تدبیر شکیبا وارد کننده دست اول قطعات پله برقی و آسانسور میباشد.

تامین تیم سرویس پله برقی با تجربه

تامین قطعات اصلی پله برقی

سرویس و نگهداری ماهیانه پله برقی

اورهال و تعمیرات اساسی پله برقی

ارتقا و تجهیز پله برقی به سیستم اتو استارت جهت صرفه جویی در مصرف برق و همچنین کاهش استهلاک دستگاه

ایمن سازی پله برقی ترمیم و رفع ایراد برقی و همچنین بازدید و فعال نمودن کلیه محافظت کننده های الکتریکی پله برقی از عمده خدمات شرکت پارت تدبیر شکیبا میباشد.

کلیه خدمات شامل بازدید های دوره ای و ماهیانه؛ رفع خرابی و راه اندازی پله برقی به صورت اصولی را تنها با یک تماس از کارشناسان فنی ما بخواهید.

سرویس و نگهداری پله برقی

سرویس و نگهداری پیشگیرانه پله برقی یا (PM) Preventive maintenance

هدف از اجرای سرویس و نگهداری پیشگیرانه در پله برقی افزایش طول عمر پله برقی، کاهش هزینه تعویض قطعات یدکی پله برقی، کارکرد ایمن و رفع خطرات پله برقی و سوانح احتمالی پله برقی و آسانسور میباشد. در این نوع سرویس که باید به صورت منظم انجام گردد، خاموشی و خرابی پله برقی را کمتر نموده؛این بدین معناست که مشکلات کوچک قبل از آن که بزرگتر شوند مرتفع میگردند.

اگر در اکثر پله برقی‌ها و تجهیزات مشکلات و خرابی‌های طولانی مدت مشاهده میگردد به این دلیل است که سرویس‌های پله برقی پیشگیرانه نبوده و تجربه نشان داده است که بیشتر تعمیرکاران در زمانی که پله برقی از حرکت می‌ایستد به فکر رفع آنها می‌افتند، ولی کمتر پیش می‌آید که قبل از خاموش شدن پله برقی موارد و نقص ها تشخیص داده شوند و رفع گردند.

– حال شما بگویید آسانسور و پله برقی شما چگونه سرویس می‌شود؟

– آیا شما پس از خرابی پله برقی اقدام به رفع آن می‌کنید؟ (CM)

– یا پیش از خرابی پله برقی خرابی‌های کوچک را تشخیص داده و رفع می‌کنید؟ (PM)
اگر نیاز ما به پله برقی در مجتمع تجاری و یا اماکن پر تردد نیاز ضروری ‌باشد وابستگی ما به این ماشین آلات و تجهیزات نیازمند بهره بردن از روش‌های صحیح سرویس و نگهداری پله برقی می‌باشد و خرابی و خاموش بودن پله برقی برای استفاده کنندگان آن بسیار سخت و زیان بار خواهد بود.

تعمیرات پله برقی (CM) یا تعمیرات اصلاحی در هنگام بروز مشکل و خطا مورد استفاده قرار میگیرد – (Corrective maintenance)
در پله برقی ها ایمنی و استاندارد بودن پله برقی برای استفاده کنندگان از مهم‌ترین موارد اولیه می‌باشد. همانطور که در گزارشات می‌توان دید آمار حوادث پله برقی به مراتب بیشتر از آسانسورها بوده و حوادث خطرناکی از جمله نقص عضو و یا حتی فوت استفاده کنندگان و یا تعمیرکاران پله برقی به ثبت رسیده است. در چند سال گذشته یکی از سرویس کاران پله برقی به علت عدم رعایت موارد ایمنی و قطع نکردن برق پله برقی دچار حادثه گردید و متاسفانه بدن او به دو نیم تبدیل شد، و جان خود را در پل عابر مکانیزه در اصفهان از دست داد. موارد بسیاری هم برای استفاده کنندگان پله برقی و یا نصابان و تعمیرکاران پله برقی گزارش شده است.

1- استفاده از یک شرکت معتبر عضو سندیکا آسانسور و پله برقی به جهت سرویس و نگهداری پله برقی ضروری می باشد؛ و چنانچه حادثه‌ای اتفاق بیفتد مدیر مجتمع تجاری باید پاسخگو باشد.

2- استفاده شرکت‌های پله برقی از تیم های فنی و مجرب و آموزش دیده

3- استفاده از ابزار آلات مناسب و ایمن و تجهیزات ایمنی فردی؛ مثل کفش کار و دستکش

4- استفاده از برنامه سرویس پیشگیرانه به صورت منظم و مدون

5- ثبت گزارشات خرابی پله برقی و نوع تعمیرات انجام شده و همچنین شخص سرویس کننده پله برقی در گزارشات

6- استفاده از قطعات یدکی اصلی و اورجینال پله برقی

– می‌تواند نگرانی‌های مدیران را به جهت دریافت خدمات بهتر سرویس و نگهداری پله برقی برطرف نماید.

سخنی با همکاران و سرویس کاران پله برقی

این نکته که پله برقی دارای یک موتور سه فاز با حداقل توان پنج و نیم کیلووات جهت جابجایی نفرات استفاده می‌گردد بر کسی پوشیده نیست، خطراز زمانی شروع می‌گردد که میکروسوئیچ‌ها و سری ایمنی پله برقی به اصطلاح جامپ و یا پل گردد؛ اینجا دقیقاً زمانی است که یک چرخ گوشت انسانی با توان پنج و نیم کیلووات در حال کار است مهم ترین و شایع‌ترین حوادث در پله برقی تنظیم نبودن کامپ و شانه‌های پله برقی است و پس از غیر فعال بودن میکروسوئیچ‌های پله برقی، چقدر شرایط سخت‌تر می‌گردد اگر ترمز هم تنظیم نباشد. این نقص‌ها می‌شود بلای جان استفاده کنندگان میباشد. لطفاً و خواهشاً اگر جایی پله برقی ایمن و یا استاندارد نیست از روشن کردن آن خودداری کنید هرچند شما علائم هشدار دهنده نصب کنید شاید به چشم استفاده کنندگان پله برقی نیاید و حادثه ای به وجود آورد. مراقب جان انسان ها باشیم.

سرویس و نگهداری پله برقی
حادثه پله برقی پل عابر مکانیزه
سرویس و نگهداری پله برقی
حادثه پله برقی- قطع انگشت کودک
سرویس و نگهداری پله برقی
حادثه برای یک شهروند در حال استفاده از پله برقی
سرویس و نگهداری پله برقی
حادثه پله برقی برای سرویسکار

اهمیت تعمیرات و سرویس پله برقی

با توجه به اینکه پله برقی از قطعات مختلف مکانیکی و برقی متفاوتی تشکیل گردیده نیازمند تعمیرات و سرویس توسط افراد مجرب و آموزش دیده میباشد تعویض قطعات یدکی راحترین و کوتاه ترین راه تعمیر پله برقی میباشد، ولی تشخیص نوع خرابی و تعمیر قطعه یدکی مورد نظر پله برقی نیاز به تخصص بالاتری دارد. تعهد ما در شرکت پارت تدبیر شکیبا تشخیص درست ایراد پله برقی و تعمیر اصولی آن میباشد نه صرفا تعویض قطعات پله برقی.

مزایای تعمیرات و سرویس پله برقی

در صورت استفاده از تیم مجرب تعمیرکار پله برقی طول عمر پله برقی و همچنین دوام قطعات یدکی باعث کاهش هزینه های نگهداری پله برقی خواهد شد. تشخیص به موقع خرابی های کوچک ورفع آن باعث میگردد آسیب کمتری به سایر قطعات پله برقی وارد شود به طور مثال اگر در بازدید های دوره ای پله برقی بلبرینگ نول چین های پله برقی چک نشود و در صورت گیرپاچ بودن بلبرینگ آسیب جدی به هندریل پله برقی میرسد و بعد از گذشت زمان کوتاهی نیاز به تعویض هندریل پله برقی با هزینه بالایی خواهید بود، در حالی که این موضوع با تعویض چند بلبرینگ ساده سریعا رفع خواهد شد. بیشتر تعمیرکاران پله برقی به صورت سنتی و تجربی اقدام به تعمیر و یا سرویس پله برقی میکنند در صورتی که وجود چک لیست تعمیرات پله برقی باعث میگردد طبق برنامه و زمان بندی مشخص تعمیرکار پله برقی نقاط حساس و مهم بازدید نموده و در صورت وجود نقص و یا خرابی آن را رفع نماید.

هزینه سرویس پله برقی

هزینه سرویس پله برقی معمولا توسط اتحادیه کشوری اسانسور و پله برقی و یا توسط سندیکای آسانسور و پله برقی اعلام میگردد. باتوجه به اینکه نرخ اعلامی از طرف اتحادیه و یا سندیکای آسانسور صرفا برای هزینه سرویس ماهیانه پله برقی میباشد نرخ تعمیرات اساسی پله برقی به روش توافقی بین تعمیرکار پله برقی (سرویسکار پله برقی ) و کارفرما صورت میگیرد. برای دانستن نرخ نامه سرویس پله برقی میتوانید به قسمت نرخ نامه سرویس پله برقی مراجعه نمایید.

نرخ نامه سرویس پله برقی

آخرین نرخ نامه سرویس پله برقی منتهی به تاریخ 1402 به شرح زیر میباشد:

سرویس و نگهداری پله برقی
نرخ نامه پله برقی 1402
سرویس و نگهداری پله برقی
5/5 - (10 امتیاز)
اگر درباره سرویس و نگهداری پله برقی سوال و یا نیاز به راهنمایی بیشتر دارید.
کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *