استپ پله برقی

فروش انواع استپ پله برقی یا همان پله پله برقی که نفرات روی ان می‌ایستند برای تمامی برند های موجود در بازار پله برقی، لطفا جهت دریافت مشاوره فنی  و استعلام قیمت با واحد فروش قطعات  شرکت پارت تدبیر شکیبا تماس بگیرید.

فروش استپ پله برقی

به پلکان موجود در پله برقی استپ پله برقی می‌گویند، در واقع این پله ها در سیستم پله برقی برای ایستادن افراد بر روی آنها جهت جابجایی تعبیه گردیده است. پله برقی ها از مجموعه ای از استپ ها تشکیل می شوند که به صورت مداوم در یک زنجیره حرکت کرده و به افراد اجازه می دهند بین طبقات مختلف یک ساختمان تردد نمایند. استپ پله برقی به اندازه کافی عریض طراحی می شود تا یک نفر به راحتی بتواند به روی آن ایستاده یا راه برود. در واقع طبق استاندارد ملی ایران و استاندارد جهانی حداقل عمق استپ پله برقی باید ۳۸ سانتیمتر باشد. برای داشتن یک سیستم پله برقی کارآمد و مرغوب، ضروری است که استپ آن دارای مشخصات فنی مناسبی باشد تا هر گونه نقص در یکی از اجزای آن منجر به بروز مشکل نشود. به طور معمول، سطوح استپ پله برقی به گونه ای طراحی می شود که از لیز خوردن افراد روی آن ها جلوگیری شود. این قطعه باید دارای قدرت تحمل وزن و مقاومت دینامیکی بالایی باشد تا هنگام ترافیک بالای رفت و آمد، دچار مشکل نشود. یک استپ مرغوب باید از نظر ابعاد طول، عرض، ارتفاع، عمق، سطح و دیواره و دیگر مشخصات، از استانداردهای مقرر پیروی نماید. استپ های پله برقی بر طبق یک استاندارد کلی جهانی، با عرض 80،60 و 100 سانتیمتر ساخته و تولید می شوند. استپ پله برقی بر اساس جنس می تواند در انواع مختلفی تولید گردد، و رنگ استپ پله برقی معمولا طوسی و یا مشکی است. رنگ کنار نوارهای استپ پله برقی معمولا زرد رنگ می باشد. زاویه استپ پله برقی مطابق استاندارد پله برقی بین 30 تا 35 درجه می باشد.

استپ پله برقی

مشخصات فنی استپ پله برقی

در ایران، با توجه به استاندارد استپ پله برقی و نیاز مشتریان سه نوع استپ در بازار پله برقی موجود است:
۱-استپ آلومینیومی با طرح قدیم: این نوع استپ پله برقی، از جنس آلومینیوم ساخته می شود و معمولا با عنوان استپ طرح قدیم پیچ و مهره‌ای نیز شناخته می شود.
۲-استپ آلومینیومی طرح جدید: این نوع استپ پله برقی به صورت دایکست یک تکه میباشد.
۳-استپ آهنی یا استپ استیل: این نوع استپ پله برقی از جنس استیل یا آهن تولید می شود.
در نهایت، انتخاب و تهیه استپ پله برقی مناسب، باید با توجه به نیازها و بر اساس استانداردهای طراحی، صورت پذیرد.
ابعاد استپ پله برقی:
با توجه به استاندارد استپ پله برقی تصویب شده در ایران و جهان، ابعاد این قطعه باید به شرح زیر می‌باشد:

• ارتفاع استپ پله برقی: حداکثر ارتفاع استپ پله برقی باید ۲3 سانتی متر باشد.
• عمق استپ پله برقی: حداقل عمق استپ پله برقی باید ۳۸ سانتی متر باشد.
• عرض استپ پله برقی: عرض استپ پله برقی متغیر است و بین ۵۸ تا ۱0۰ سانتی متر متفاوت است.
• پهنای شیارها استپ پله برقی: استاندارد استپ پله برقی حداقل و حداکثر پهنای شیارها را به ترتیب ۵ و ۷ میلی متر تعیین کرده است.
• عمق شیار استپ پله برقی: استاندارد استپ پله برقی مقرر می کند که حداکثر عمق شیار باید ۱۰ میلی متر باشد.
• پهنای لبه شیاراستپ پله برقی: پهنای لبه شیار استپ پله برقی باید بین ۲.۵ تا ۵ میلی متر باشد.

استپ های پله برقی یکی از مجموعه اجزای تشکیل دهنده سیستم پله برقی است، که باید برای کارکرد مطلوب و کیفیت مناسب سیستم پله برقی دارای مشخصات فنی استاندارد باشد، تا در نهایت یک سیستم پله برقی در اثر نقص یک قسمت دچار مشکل نگردد. معمولا سطوح استپ های پله برقی به گونه آجدار ساخته می شود که سبب لیز خوردن افراد بر روی آن نگردد. استپ های پله برقی باید از قدرت تحمل وزن و یا مقاومت دینامیکی بالایی برخوردار باشند، تا بتوانند به راحتی در زمانی که حجم رفت و آمد بالاست، مثلا در زمانی که دو نفر بر روی استپ های پله برقی می ایستند دارای قدرت تحمل بالایی باشد، برای این امر لازم است تا زاویه انحراف استپ پله برقی مطابق با استاندارد پله برقی و نیاز مجموعه طراحی شده باشد. برای ابعاد طول، عرض، ارتفاع، عمق، سطح و دیواره استپ ها یک استاندارد کلی جهانی وجود دارد، که در بالا به آن اشاره شد و بهتر است که تمامی شرکت های مرتبط با حوزه پله برقی از آن پیروی کنند تا استپ های پله برقی باکیفیتی روانه بازار گردد.

مکانیزم عملکردی استپ های پله برقی

نحوه عملکرد استپ های پله برقی بدین گونه است که مسافرین برای جابجایی از نقطه ای به نقطه دیگر، بر روی این پله ها می ایستند و پله برقی بر اساس یک چرخه گردشی افراد را بین ساختمان جابجا می کنند. پله های زیرین دقیقا زیر پله های بالایی پنهان می گردند و در یک چرخه منظم این روند در حال تکرار شدن می باشد. در ابتدای پیدایش پله برقی، استپ های آن از جنس چوب ساخته می شدند اما رفته رفته با گذشت زمان به دلیل اینکه چوب ها پس از مدتی می پوسید و یا در برابر حوادث، مانند آتش سوزی دوام مناسبی نداشت، استپ هایی از جنس آهن، فولاد و یا آلومینیوم تولید گردید. ممکن است که استپ های از جنس آهن دچار زنگ زدگی شود، اما استپ هایی که از جنس فولا د و یا آلومینیوم هستند از دوام بسیاری برخوردار هستند.

استاندارد استپ پله برقی

معمولا برای طراحی و ساخت بسیاری از تجهیزات صنعتی که در دنیا کاربرد دارد یک استاندارد بین المللی وجود دارد که تمام کشورها از آن پیروی می کنند، مگر اینکه بسته به شرایط خاص یک کشور این استاندارد ها کمی دست خوش تغیرات شود. در کشور ما نیز از آنجایی که پله برقی وسیله ای است که مورد استفاده مستقیم انسان ها قرار می گیرند، از همین روی باید امنیت جانی افراد حفظ گردد. بنابراین مطابق با استاندارد های فنی و کیفی بین المللی طراحی و ساخته می شود. بر همین اساس اندازه و ابعاد، کیفیت جنس و تمامی مشخصات استپ های تولیدی طبق استاندارد های بین المللی است که ایمنی مسافرین حفظ گردد.

نحوه انتخاب و خرید استپ پله برقی

طراحی پله برقی متشکل از چندین قطعه مختلف است، که از به هم پیوستن این قطعات پله برقی نصب و راه اندازی می گردد. برای انتخاب و خرید تجهیزات پله برقی همانند سایر تجهیزات صنعتی دیگر باید فاکتورهای بسیاری زیادی را مورد توجه قرار داد که از جمله این موارد کیفیت است. به دلیل اینکه پله برقی با جان افرادی که از آن استفاده می کنند سر و کار دارد باید دقت شود تا قطعاتی که برای آن انتخاب و خریداری می گردد، جزو تجهیزات مرغوب این حوزه باشد. بنابراین برای خرید و انتخاب استپ های پله برقی نیز بعد از کیفیت باید به نوع جنس، ابعاد و اندازه، شکل ظاهری و هماهنگی شیارهای موجود در استپ ها با توقف گاه پله برقی توجه کرد. توصیه می شود هنگام خرید استپ پله برقی ، به موارد زیر توجه شود:

• کیفیت استپ پله برقی: تامین استپ پله برقی با کیفیت بسیار مهم است. باید اطمینان حاصل نمود که در ساخت استپ های پله برقی از مواد با کیفیت و مقاوم استفاده شود تا به صورت پایدار و مطمئن عمل کنند.
• جنس استپ پله برقی: استپ پله برقی می تواند از جنس های مختلفی که قبلا نیز به آن اشاره شد ( استپ آلومینیوم یا استپ استیل) باشد. بر اساس نیازها و محیط استفاده، باید به انتخاب جنس استپ پله برقی دقت نمود.
• ابعاد و اندازه استپ پله برقی: باید اطمینان حاصل نمود که استپ ها به اندازه ای هستند که با ارتفاع، عمق و عرض سیستم پله برقی تطابق داشته باشند.
• قابلیت نصب و تعمیرپله برقی: استپ پله برقی باید به راحتی قابلیت نصب و تعمیر را داشته باشد.
• قیمت و بودجه برای خرید استپ پله برقی: بر اساس بودجه خود، می توان به مقایسه قیمت ها و گزینه های موجود پرداخت. با این حال، بهتر است برای تامین کیفیت و ایمنی، از انتخاب گزینه های ارزان قیمت و کم کیفیت و بدون استاندارد خودداری شود.

انواع استپ پله برقی متناسب با انواع برند پله برقی در ایران

برای انتخاب بهترین مدل استپ پله برقی باید دانست که استپ های پله برقی از لحاظ طراحی، نوع جنس وابعاد با یکدیگر متفاوت میباشد به طور مثال پله برقی هیوندایی دارای دو متریال از نوع استپ آلمینیوم و استپ استیل میباشد، که استپ آلمینیوم هم به دو بخش استپ طرح قدیم یا پیچ و مهره ای و استپ طرح جدید که به صورت یکپارچه میباشد تقسیم میگردد. استپ انواع پله برقی از نظر نوع نوار زرد کنار استپ نیز متفاوت میباشند. به طور مثال در یک برند پله برقی امکان استفاده از استپ با نوار زرد رنگ پلاستیکی میباشد و در همین مدل امکان استفاده از استپ با نوار رنگی نیز مشاهده میشود پس برای انتخاب استپ پله برقی مناسب ابتدا دانستن برند پله برقی سپس جنس استپ و پس از آن زاویه استپ و قطر رولر آن و پس از آن نوع طراحی نوار زرد استپ که به صورت رنگ یا پلاستیک باشد مهم است. استپ برند های مختلف با یکدیگر یکسان نبوده به طور مثال استپ پله برقی هیوندایی با استپ پله برقی کنی متفاوت می‌باشد .

1- استپ پله برقی کنی
2- استپ پله برقی فوجی
3- استپ پله برقی هیوندایی
4- استپ پله برقی بهران
5- استپ پله برقی فتحی الماس
6- استپ پله برقی اسجک
7- استپ پله برقی کلمان
8- استپ پله برقی شیزی
9- استپ پله برقی SRH
10- استپ پله برقی کویو
11- استپ پله برقی شیندلر
12- استپ پله برقی ماشیبا
13- استپ پله برقی اوتیس
14- استپ پله برقی تیسن کروپ
15- استپ پله برقی SSL اس اس ال
16- استپ پله برقی میتسو بیشی
17- استپ پله برقی فوجی تک
18- استپ پله برقی استید

سرویس و نگهداری استپ های پله برقی

همواره در مراکز و یا اماکنی که پله برقی نصب و راه اندازی می گردد، برنامه ریزی برای عملیات سرویس و نگهداری آن نیز صورت می پذیرد. در بازه های زمانی مشخص، معمولا کل سیستم پله برقی به صورت سرویس دوره ای مورد بازدید و بازرسی از سوی تیمی متخصص پله برقی پارت تدبیر شکیبا قرار می گیرد. در این بررسی ها یکی از قطعاتی مورد توجه استپ پله برقی است، زیرا اگر دچار پوسیدگی، شکستگی استپ پله برقی و یا نوار دور استپ پله برقی و … شده باشد، باید به سرعت تعویض و یا مشکل آن را تشخیص داده و رفع گردد.

نتیجه گیری

در یک سیستم پله برقی اولین قسمتی که افراد با آن سر و کار دارند و از آن استفاده می کنند استپ های پله برقی است. بنابراین استفاده از استپ پله برقی مناسب و با دوام، دارای استاندارد از اهمیت بالایی برخوردار است که توان مقاومت کردن و تحمل وزن افرادی که از آن استفاده می کنند را داشته باشند. بهتر است برای انتخاب و خرید بهترین مدل استپ پله برقی این کار با مشاوره خرید پله برقی توسط متخصصین شرکت پارت تدبیر شکیبا (پله برقی) صورت پذیرد تا بتوانید از نظر شکل ظاهری و جنس و کیفیت فنی انتخاب درستی داشته باشید.

قیمت استپ پله برقی
5/5 - (7 امتیاز)
اگر درباره استپ پله برقی سوال و یا نیاز به راهنمایی بیشتر دارید.
کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *